ЕКСКЛУЗИВНО: Во Прилеп брутално убиство па потоа жртвата била и запалена во автомобилот?

Неофицијално убиен па потоа запален е битолчанецот со иницијали Б.А.

Злосторството е сторено по патот кон селото Беловодица. Екипа на МВР и Противпожарната единица се на лице место.

Повеќе информации во текот на ноќта.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.