Војник повреден при воена вежба

Воена полиција при Министерството за одбрана вчера во Полициската станица Неготино пријавиле дека истиот ден околу 12 часот при изведување на воена вежба за боево гаѓање со рачен ракетен фрлач се повредил 35- годишен професионален војник од Скопје. Со возило на Итната медицинска помош тој бил пренесен во Комплексот клиники “Мајка Тереза“ во Скопје, информираат … Продолжи со читање Војник повреден при воена вежба