11 засилувања, 11 надежи, 11 нови црвено-бели воини – На една фотографија, новата армија засилувања на Победа

На вчерашната прес конференција ФК Победа ги претстави 11-те новоангажирани фудбалери за пролетниот дел од првенството на Првата лига:

Дарко Тофилоски-голман – дојде од Алашкерт Ерменија, Зоран Даноски – од Прибрам Чешка, Лукас Силва Жунор Стантос-бразилец – од Униао Лусензе, Иван Ивановиќ-Ц.Гора- дојде од Морнар Бар, Алтин Лога-дојде од Струга Трим Лум, Никола Јачимовиќ – Србија, дојде од Будуќност Добановци, Валентин Колевски – повратник во Победа, од Новаци, Благоја Спиркоски – дојде од Еуромилк, Александар Исаевски – САД, дојде од Македонија Ѓорче Петров, Виктор Велкоски – дојде од ФК Скопје, Андреј Петковски – дојде од Победа Валандово


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.