Победа стигна до вториот триумф на подготовките во Банско

20246274_1258785890899136_8546077736339801020_n

Вчера во Банско, на теренот на комплексот ,,Пири,,  се одигра пријателскиот меѓународен меч во кој Победа го совлада бугарскиот третолигаш Беласица Петрич со 2-1, полувреме 0-0.

Стрелци на головите за Победа: Дејан Цветаноски за водство 1-0 и Борче Маневски во 90-тата минута за победа.

Ова беше трет тест натпревар за Победа во Банско, а втор триумф.

20245987_1258785837565808_4766760687379406596_n

Прилепчани на овој меч започнаа со овие 11-мина: Јованоски, Хумбатов, Ристевски, Крстески, Карчески, Ј.Наумоски, Мустафов, Неданоски, Шаркоски, Станиќ и Гешоски.

Во вториот дел во игра влегоа сите играчи од клупата, освен голманите (Јованоски бранеше цел натпревар).

20139684_1258785587565833_2900767574670672858_n

Последниот 4-ти натпревар во Банско Победа ќе го одигра в сабота со третѕолигашот “Гоце Делчев Пирин”, а во недела подготовките завршуваат и екипата се враќа во Прилеп.

Во меѓувреме за време на подготовките во Банско сосема неочекувано екипата ја напушти и Стручниот штаб на цедило го остави, кога е во прашање дефанзивната позиција покрај десната аут линија, стандардниот првотимец Бојан Георгиевски, кој кариерата ја продолжува во новиот српски прволигаш Мачва од Шабац.

Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.