Шокантна снимка од вчерашанта авионска трагедија: Им прелета над глава, па се урна и запали

0

tfrehghrtjtykfyukyukuyl

Петмина членови на екипажот на товарен авион на компанијата „Аеросукре“ загинаа, а едно лице е тешко повредено откако вчера се урна летало во источниот дел на Колумбија.

Авионот „боинг 727“, кој летал на линијата Пуерто Карено – Богота, се урнал многу кратко по полетувањето.

На видео записот од местото на несреќата се гледа дека по падот авионот се запалил, јави ТАСС. Причината за несреќата сè уште не е позната.

На интернет се појави видео од страшниот момент од уривањето на авионот.