Шварценегер го шокираше светот: Холивуд го контролираат сатанисти, а цената за славата е ужасна !

0

arnold-svarceneger-glumac-bodibilder-holivud-600x367

Актерот Арнолд Шварценегер ги шокираше гледачите на утринската програма на CNN, кога започна тема за религија без никаков повод.

Имено Арнолд на прашањето на новинарката што мисли за моменталната состојба во светот на актерите, тој го рече следново:

 

-Се ви е познато. Знаете, не можете секогаш да сметате на нечија помош од горе. Славата и моќта во филмската индустрија многу чинат. Има цена за се, многу кои ова го прифатиле се каат. Касно.

Водителката збунето го следеше Арнол а тој продолжи:

-Холивуд го водат тешки луѓе, мали чудаци како Вуди Ален. Луѓе кои се сатанисти. А кога ќе се побуните против Бога, што можете да добиете? Провалија.

 

Ф.Г.