ФОТО – Спектакуларен и до сега невиден во Прилеп огномет за крај на фестивалот на пивото

_DSC3488Markukule

Овогодинешниот 14-ти по ред “Пиво Фест 2016” во Прилеп повторно го красеше перфектна организација. Локалната самоуправa на Општина Прилеп приреди уште едно неверојатно шоу и забава за сите генерации. Без никаков инцидент и несакани случувања се одвиваше фестивалот на скарата и пивото во Прилеп, а шлагот на таа прекрасна и посветена работа беше спектакуларниот огномет, кој цели 10 мин го осветлуваше небото над градот.

_DSC3497Markukule

_DSC3472Markukule

_DSC3481Markukule

_DSC3485Markukule

_DSC3489Markukule

_DSC3495Markukule


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.