ТРАМП ГО ШОКИРАШЕ СВЕТОТ СО ВИДЕО НА ТВИТЕР: Ова е жената која е силувана од Бил Клинтон !

0

zena-zrtva-silovanja-klintona

Без сомнение, републиканскиот кандидат за претседател на САД, Доналд Трамп, ја врати контролата во ” твитер-кампањата”. Тој ги откри на американската јавност злочините и неморалностите на целиот американски естаблишмент.

Само неколку часа пред втората претседателска дебата тој пушти во јавност видео кое го шокираше светот.

Според еден од најголемите американски медиуми Си-Ен-Ен, Доналд Трамп е “сексуален насилник” и “предатор”, па со ова видео тој го сврти вниманието на јавноста. Тој го ретвитуваше видеото на Хуанита Бродерик, која тврди дека е силувана од поранешниот претседател и сопруг на демократската кандидатка Хилари, Бил Клинтон.

МАРКУКУЛЕ.МК