ТРАГЕДИЈА: Дете загина на санкање

0

fergbrhtrjuytk

Деветгодишниот  Е.Х загина вчера за време на санкање во близина на Бусовач, Србија откако излетал под автомобил.

Сопред неофицијалните информации, момчето со своите врсници се санкалo кога во еден момент поминал автомобил. Момчето излетало под возилото и се здобило со тешки повреди.

– Момчето веднаш било превезено во болница, но за брзо време им подлегнал на повредите, изјавиле од болницата.