Талат Џафери го замолкна Сугарески – цел СДСМ ја напушти седницата

0

Пратеникот на ДУИ, Талат Џафери вистински го замолкна координаторот на пратеничката група на СДСМ Горан Сугарески.

dzaferi

Откако првиот човек на опозициските пратеници во Собранието обвини дека ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ бегаат од избори, Џафери го потсети дека два пати плачеле изборите да бидат одложени.