СВЕЧЕНО ДОДЕЛЕНО НОВОТО ВОЗИЛО ЗА СОБИРАЊЕ НА ОТПАД ВО ОПШТИНА КРИВОГАШТАНИ

krivogastani

И официјално денес од страна на првиот секретар на Јапонската Амбасада во Виена  Мицунори Огасавара свечено беше пуштено во употреба и предадено на користење новото возило за смет на јавното претпријатие Пелагонија од Кривогаштани.

krivogastani2

Донацијата со вкупна сума од 66,295 евра која вклучува нов камион за смет од марката Мицубиши и 35 контејнери кои ќе бидат распоредени на целата територија на општината.

krivogastani3

Со оваа донација значително ќе се подобри управувањето со сметот како и ќе придонесе за поздрава и почиста животна средина.

krivogas4 krivogas5

 


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.