Одмазда за смртта на семејството: Арнолд Шварценегер во драмата “Aftermath”

Американскиот филм “Aftermath” е дело на режисерот Елиот Лестер и сценаристот Хавиер Галон.

aftermath-arnold-schwarzenegger

Филмот е базиран на вистинска приказна, односно за судир на два авиони во германскиот Уберлинген, како и убиство на контролорот на летот кој е ликвидиран од Витали Калојев (руски архитект).

 Холивудскиот актер Арнолд Шварценегер е најголемата ѕвезда на филмот, а во другите улоги играат Скот Мекнери, Меги Грејс и Мартин Донован. Премиерата е закажана за 7 април оваа година.

Ф.Г.