Некогаш светски боксерски првак, а денес го засмева целиот свет (ВИДЕО)

0

screenshot_1-37

Успеа да го шокира целиот свет со победата над неверојатниот Владимир Кличко, а кога остана без тие појаси поради неколку контроверзни ситуации, Тајсон Фјури два пати ја откажуваше реванш борбата поради физичка неспремност.

Меѓутоа, 28-годишниот Англичанец се врати на прилично бизарен начин.

Тој го засмеа целиот свет со снимката на која се обидува да прескокне ограда.

Погледнете:

Ф.Г.