Камперите на Могила презадоволни од организацијата и од добрата забава

_DSC3032Markukule

Четвртиот фестивалски ден започна со традиционалната утринска чорба за камперите во Могилата на непобедените, која им ја послужи градоначалникот Марјан Ристески.

_DSC3033Markukule

Секоја година Могилата на непобедените изобилува со многу љубители кои сакаат авантуристички начин на одмор и добра забава, а утрото им почнува со вкусна џорба и утринско кафе и чај.

_DSC3047Markukule

_DSC3038Markukule

_DSC3041Markukule

Градоначалникот во својата изјава посочи дека е презадоволен што вечерта помина одлично, градот беше преполн, забавата одлична, но пред се – народот задоволен.

_DSC3061Markukule

_DSC3059Markukule

Вечерва прва на сцената ќе ја видиме српската дива Александра Радовиќ, за веднаш потоа атмосферата да се вжешти со маестралниот Дејан Петровиќ и оркестарот „Биг Бенд“. Публиката со нетрпение ги очекува „Парни Ваљак“ со кои и ќе биде затворен овој 14. по ред „Пивофест“.

_MG_8794

_MG_8800

_MG_8804

_MG_8808

_MG_8820

Еден е фестивалот!


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.