Едноставен трик како да се спасите од студот на стапалата во чевлите (ВИДЕО)

0

untitled

Колку и да имаме совршени зимски чевли, понекогаш, а особено кога температурата е 20 степени под нулата, студот продира до нашите стапала.

Ова видео ќе ви покаже еден едноставен трик како да се збогувате со студот додека се движите низ снегот.

Се што ви е потребно е алуминиумска фолија, а останатото погледнете:

А.Г.