Вечерва на Пиво Фест: Настапуваат Александра Радович, Дејан Петрович BIG BAND и незаменливите Парни Ваљак

Последната четврта вечер на 14-то издание на фестивалот на скарата и пивото во Прилеп ќе ја одбележат настапите на српската пејачка и една од најпознатите женски изведувачи во Србија, Александра Радович, веднаш по неа настапува Дејан Петрович со неговиот Биг Бенд, а за крај големото финале на затворањето на Пиво Фест 2016 ќе го имаат Парни Ваљак.

aleksandra-radovic-1391296683-438461

Публиката ќе има единствена можност да ужива во романтичните звуци и балади на Александра Радович.

Веднаш потоа следува Дејан Петрович Биг Бенд, што значи дека публиката треба да се спреми за спектакл. Незаменлив голем бенд кој ќе приреди одлична забава и супер размрдување на илјадниците луѓе, кои и вечерва пристигнуваат од сите страни.

За крајот се чува најдоброто! Така ќе биде и оваа година, па на сцената ќе застанат легендарните Парни Ваљак. Нема што многу да се зборува кога се работи за уметници кои со децении се на сцената и предизвикуваат бум каде и да се појават. Aки Ракимовски и неговиот бенд ќе се погрижат за секој посетител на Пиво Фест годинава, да понесе незаборавни спомени.

 

 


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.