Аки Ракимовски и Парни Ваљак приредија сензација на последната вечер од Пиво Фест – ФОТО

_DSC3591Markukule

Последната фестивалска вечер на “Пиво Фест 2016” ја одбележа супер енергичниот настап на легендарните Парни Ваљак. Илјадната публика уживаше на старите и нови хитови и заедно со Аки ги пееше во еден глас.

Момците од групата беа пресреќни што своите 40 години постоење ги одбележаа во Прилеп со еден ваков голем концерт, или како што неколку пати Аки кажа “Преубаво е да си дома”.

Oна што ја фасцинираше публиката беше енергијата на Аки Ракимовски, кој не престана да скока по целата сцена, човекот живее во нова младост.

_DSC3541Markukule _DSC3544Markukule _DSC3556Markukule _DSC3595Markukule _DSC3596Markukule _DSC3599Markukule _DSC3603Markukule _DSC3605Markukule

_DSC3607Markukule _DSC3610Markukule _DSC3616Markukule _DSC3638Markukule _DSC3639Markukule

 


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.