Автобус се заби пред куќата на Цеца: Пејачката со децата им помагала на повредените (ФОТО)

0

Во вторникот, околу 23 часот, автобус удрил во куќата на пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ, а повредените веднаш се згрижени и причинета е само поголема материјална штета.

ceca-autobus-kuca-udes-foto-kurir-1484122687-1077357-97928-640x432

Возачот најверојатно поради лошите временски услови изгубил контрола над возилото во стрмната улица. Се обидел да го запре автобусот, но не успеал во тоа и удрил во куќата на Цеца при што се урнал еден столб.

Пејачката и нејзините деца во тој момент слушнале громогласен удар и истрчале да им помогнат, пренесува Блиц.

Повикале полиција и Итна помош која констатирала полесни телесни повреди кај двајца патници.

За среќа избегната е поголема трагедија, иако местото на несреќата изгледа страшно – стакло има на секаде, откорнати се две дрва и бандера.

Со брза реакција на полицијата, сето тоа е санирано.

ceca-raznatovic-autobus-udes-dedinje-foto-dragana-udovicic-1484091373-1077303