Хорор во Кривогаштани: Додека пиеле на маса го избодел до смрт, сакал и да ја силува неговата партнерка

Јон Мезимка наречен Мујо убиен е убиен во четвртокот навечер околу 22 часот во Бела Црква, Кривогаштани. Според сознанијата за убиството е осомничен Иво Новаков, кој неодамна излегол од затвор каде одлежал поради тешки кражби, пишува порталот Република.

Новаков и Јон Мезимка седеле во друштво на девојка и пиеле кога дошло до кавга. Пијаниот Новаков извлекол нож и го избодел Јон Мезимка кој починал на лице место. Тргнал и кон девојката со намера да ја силува.

Тој е осомничен дека Јон го усмртил со повеќе убоди од нож во пределот на градите.

Жената која е сведок на убиството се здобила со полесни повреди од страна на убиецот Новаков и е сместена во Здравствениот дом и не е животно загрозена.