Фото: Не е лесно да се скротат нејзините обилини – и во долг фустан таа го привлече вниманието на сите светски медиуми

На листата на јавни личности со најраскошни облини се Ким Кардашијан Вест, Амбер Роуз, Блек Чајна и Иги Азалеа.

Toкму познатата раперка Иги Азелеа заблеска во црн фустан со длабок шлиц на вчерашниот “IHeart Radio Awards” во Инглвуд Калифорнија.

Со нејзината појава атрактивната Иги ги засени сите и го привлече вниманието на сите светски медиуми.

Со нејзината долга пуштена коса и облините кои “ѕиркаа” од сите страни, Иги денеска е вистински хит во светот на музиката.