Фотографија од полна месечина во Охрид го обиколи светот

Фотографија од полна месечина во Охрид на Стојан Стојановски го обиколи светот.

Светски познатиот CNN ја објави фотографијата.

Вакво нешто прв пат се гледа за Божиќ по 38 години, пишува медиумот.

 


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.