Фановите со порака: „Не се предавај“ – фолк пејачката болна од рак со оваа објава ги расплака сите

0

thrthrur

Пејачката Дона Арес веќе неколку години се бори со ракот, а ова е трет пат болеста да се врати назад во нејзиното тело.

Активна е на социјалните мрежи каде објавува различни фотографии и пораки. Од оние кога денот не и е баш најдобар, до оние со кои на целиот свет му покажува колку е силна и подготвена за борба.

Дона објавила фотографија насмеана со својата другарка, но со игла во раката, а фотографијата успеала да предизвика најдлабоки емоции кај нејзините фанови.

💪💪.. ❤️

A post shared by Donna Ares (@donnaares) on