ФОТО: Ова е најголемата мистерија зад пожарот во Лондон

0

416992ca00000578-0-image-91497443134341-640x417ooiioi

Лондон се уште е во центарот на вниманието откако вчера рано изутрината се случи можеби нај големиот пожар во историјата на градот.

Во пожарот целосно изгоре 27 катница во која животот досега го загубија најмалку 17 лица, додека листата на исчезнати лица е многу поголема.

416abc8800000578-4601902-image-831497449248732-640x348o89p89p8

Пожарот избувнал поради неисправен фрижидер кој експлодирал на третиот кат, но чудно е како првите три ката од зградата останале потполно не допрени од огнот.