(ФОТО+ВИДЕО) Помодре водата во градска река во Прилеп

Водата во градската река во Прилеп денеска помодре во еден дел од нејзиното течение.

Причината за ваквата појава не е позната, но веројатно се работи за некое испуштање на хемикалии во водата на реката.

 


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.