Учениците од ООУ „Кире Гаврилоски –Јане“ се регионални прваци во футсал

Екипата на ООУ „Кире Гаврилоски – Јане“ предводена од тренерот Златко Спиркоски, го освои првото место на регионалниот натпревар во футсал, што се одржа синоќа во спортската сала на средното училиште „Ристе Ристески –Ричко“.

На овој натпревар во организација на Федерацијата на училишни спортови од Македонија и Сојузот на училишен спорт-Прилеп, учествуваа екипи од: Тетово, Струга, Македонски Брод, Битола, Кавадарци и Прилеп.

Државното првенство во футсал ќе се одржи на 15 февруари во Битола.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.