Тешки моменти за семејството: Синот на Лепа Брена доживеал клиничка смрт

Стефан Живојиновиќ, синот на Лепа Брена доживеал клиничка смрт за време на неговиот престој во Америка.

По неколку часа играње тенис, тој едноставно паднал во несвест, а лекарите се од Брзата помош се посомневале во триминутна кома. Стефан го криел ова од родителите.

-Да, тоа се случи во Мајами, само паднав и друго ништо не знам. Прекин на филмот. Траеше како вечност, а тие ми велат дека само неколку минути сум бил во несвест. Пријател веднаш повикал Итна помош и тие рекле дека состојбата личи на клиничка смрт. Немам појма, ништо не ми беше, потврдува Стефан за Свет.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.