Тешки моменти за семејството: Синот на Лепа Брена доживеал клиничка смрт

0

Стефан Живојиновиќ, синот на Лепа Брена доживеал клиничка смрт за време на неговиот престој во Америка.

По неколку часа играње тенис, тој едноставно паднал во несвест, а лекарите се од Брзата помош се посомневале во триминутна кома. Стефан го криел ова од родителите.

-Да, тоа се случи во Мајами, само паднав и друго ништо не знам. Прекин на филмот. Траеше како вечност, а тие ми велат дека само неколку минути сум бил во несвест. Пријател веднаш повикал Итна помош и тие рекле дека состојбата личи на клиничка смрт. Немам појма, ништо не ми беше, потврдува Стефан за Свет.