Телото на починатата професорка од Скопје на обдукција

Веста за смртта на професорката Снежана Тројачанец вчера ја потресе цела македонска јавност. За жал, по дводневна потрага откако беше пријавена за исчезната, професорката беше извлечена од водите на Вардар во Карпош 4.

Од МВР за Курир информираат дека смртта кај Снежана била констатирана од страна на лекарски екипи од Итна медицинска помош без видливи траги на насилство, а денеска ќе се врши обдукција.

Професорката беше пронајдена околу 13 часот вчера.