Страшна глетка кај Стоби: Се преврте камион, возачот повреден

Камион се превртел на автопатот Скопје -Гевгелија кај Стоби, при што зафатил по две ленти во двата правца, па сообраќајот се одвива по една лента и кон Скопје, и кон Гевгелија.

Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес, за МИА информира дека неготинска полициска екипа е на терен и во тек е увидот на местото на настанот.

Од МВР информираат дека камионот се превртел оти му пукнала гума, а возачот бил со лесни повреди.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.