Сообраќајот на патот Прилеп – Кавадарци нормализиран

0

Сообраќајот на патниот правец А3 Прилеп – Кавадарци, кој беше во прекин поради сообраќајна незгода, е нормализиран, соопшти Авто-мото сојузот на Македонија.

 

avtopat-640x351

Во целосен прекин од 18:15 часот, е сообраќајот на магистралниот пат А1 Градско-Прилеп, кај Дреновска клисура.