(Следете ВО ЖИВО) НОВА СМРТНА ЗАКАНА ЗА САД: Ураганот “Нејт” ja погоди Луизијана – Невремето до сега одзеде 24 животи

0

На Соединетите Американски Држави им се заканува ново разорно невреме. Ураганот “Нејт” од Мексико се упати кон сојузната држава Луизијана. Претходно невремето предизвика поплави во Никарагва и Хондурас, а одзеде и 24 животи. Метеоролозите предвидуваат дека Нејт ќе се засили и ќе премине во ураган кој може да го зафати и Тексас.

На следниот линк следете го невремето во живо:

А/Г/