Скандал во Русија: За паркинг место тешко претепан соиграчот на Бане Ивановиќ

Фудбалерот на Зенит Денис Терентјев се здобил со повреди на лицето и главата после судир со непознат напаѓач во средата вечерта, пишуваат руските медиуми.

На тепачката и претходела кавга околу паркинг место во близина на куќата на фудбалерот, во квартот “Иван да Марја” во Санкт Петербург, при што Терентјев се здобил со тешки повреду судејќи по фотографијата која ја објавил на Инстаграм.

Navodno, njega je pretukao motociklista koji je prethodno parkirao svoje vozilo na parkingu fudbalera što je izazvalo reakciju igrača.

Наводно, него го претепал моторциклист кој претходно го паркирал моторот на паркингот, што предизвикало реакција на играчот.

Денис после нападот завршил во болнива, а неговата сопруга на социјалните мрежи напиша дека е добро.

Терентјев изминатото лето стигна во Зенит, а претходно играше за Ростов и Томск.

 

А/Г/