Северина го грееше Прилеп на 13 степени среде јули: Покажа сексапил, енергија и испеа многу хитови на фестивалската сцена (ВИДЕО+ФОТО)

DSC_0497

Синоќа во Прилеп финишираше петнаесеттото јубилејно издание на фестивалот на скарата и пивото, “Пиво Фест 2017”.

DSC_0470

DSC_0487

DSC_0488

Изминатите четири фестивалски дена донесоа многу забава, многу испиено пиво и изедена скара и спомени за вечно паметење.

На сцената застанаа многу ѕвезди од земјата и балканот, а големото финале на фестивалот се случи синоќа кога настапи балканската мега ѕвезда од Хрватска, Северина.

DSC_0501

DSC_0502

DSC_0513

Фестивалот го оправда мотото “Едноставно најдобри”, под кое се одвиваше оваа година, и докажа дека останува број еден најголемо и најмасовно случување во годината во државата.

DSC_0539

DSC_0540

DSC_0542

Северина приреди шоу за паметење! Енергично ги отпеа сите нејзини хитови, а покрај тоа одлично изгледаше. Облечена во пинк комбилизон со кратки пантолончиња, ја воодушеви илјадната публика.

DSC_0550

DSC_0558

DSC_0565

DSC_0562

Во продолжение погледнете дел од концертот и атмосферата:

А/Г/