СКАНДАЛ – ПОРНО АКТЕРКАТА СУРОВО ГО НАПАДНА ТРАМП: “Ти ги враќам овие 130.000 долари што ми ги даде за да молчам! “

Порно актерката Сторми Даниелс понуди да ги врати 130.000 долари, кои наводно и биле предадени за да молчи за нејзиниот однос со американскиот претседател Доналд Трамп. Таа изјави дека поседува фотографии и видео снимки.

Даниелс, односно Стефани Клифорд, како што и е вистинското име, оваа понуда му ја поднела во понеделникот на приватниот адвокат на Трамп, Мајкл Коен.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.