РЕЧЕТЕ ЗБОГУМ НА САЛОТО: Со 2 чаши дневно од овој напиток и за 14 дена ќе имате рамен стомак

Насобраните килограми особено во пределот на стомакот се проблем за голем број луѓе кои бараат решение за тоа.

За овој коктел велат дека е магичен зашто за само 7 дена дава резултати! Со него освен што ќе го забрзате топењето на мастите, тој во истовреме и ќе ве освежи.

Што се ви е потребно за овој напиток:

1 чаша сок од грејпфрут (свежо цеден)

2 лажички јаболков оцет

1 лажичка мед

Приготвување: Сите состојки убаво измешајте ги, а добиениот напиток консумирајте го пред ручек во текот на седум дена. Потоа следува пауза од 7 дена. Доколку резултатите не ги задоволуваат вашите очекувања, истата постапка повторете ја уште 7 дена. Добро е да знаете дека место грејпрфут можете да користите портокали.