(РЕЦЕПТ) Само за овие празнични денови: Заборавете на мамурлакот и исчистете го организмот – 4 состојки кои прават чудо

После бурните ноќи исполнети со многу алкохол, црната лимонада е вистинското решение.

Брзо ќе ви ја врати еднергијата, а начинот на подготовка е доста едноставен.

 

Состојки:

-сок од 2 лимони

-1 литар вода

-1 мала лажичка активен црн јаглен

-2 лажички jaворов сируп

Припрема:

Сите состојки добро промешајте ги.

Активниот јаглен ги исфрла од организмот сите отрови, поради што им се дава на луѓе кои се затруле со храна или нешто друго.