Победа купи цел тим засилувања – Пристигна и фудбалер од ПАРТИЗАН

Синоќа Победа го ангажираше десеттото засилување во зимскиот преоден рок, кој завршува на 11-тти февруари.

Нов член на црвено-белите е долгогодишниот член на белградските црно-бели Стефан Грбовиќ.

Станува збор за млад 23-годишен дефанзивец кој настапува на позицијата десен бек и штопер, а кој во Прилеп доаѓа од српскиот прволигаш Телеоптик.

Тоа е клуб кој е филијала на белградски Партизан, каде црно белите ги праќаат на калење сите свои талентирани фудбалери.

Грбовиќ, кој е роден во Крагуевац, од 10-годишна возраст е член на Партизан, каде ги минал сите селекции на црно-белите а има повеќе настапи за младите селекции на Србија.

Со неговиот ангажман се очекува тренерот Бубања да добие квалитет повеќе на десната дефанзивна странична линија и на цврстина и сигурност во одбранбената формација на Победа.

Грбовиќ утре ќе го има свфојот прв тренинг со соиграчите – од 11 часот на теренот на Могила.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.