Паѓаат уште двајца српски пејачи за дрога – Акцијата „Црта’ ја исплаши естрадата

Откако српскиот пејач Дарко Лазиќ беше уловен на камери како користи дрога и тоа кокаин, српскиот Курир дознава дека уште двајца пејачи се фатени на снимки како консумираат дрога.

Полицијата трага по главниот дилер на естрадата, но засега не се познати повеќе детали.

Акцијата е наречена „црта”.

Инаку, според пишувањето на српскиот Курир, пејачот кој беше фатен со дрога, два месеци бил разведен од сопругата, а информацијата ја сокриле од јавноста.