Никола Секулов стана шампион со Јувентус

0

Македонскиот репрезентативец Никола Секулов се закити со златото во Италија откако со неговиот тим Јувентус дојде до титула.

nikola-sekulov

Јувентус У15 во мечот за трофеј го совлада Интер (2-0) и стана шампион на „чизмата“. До титулата, „бјанконерите“ дојдоа на стадионот во Чезена.

Секулов настапува во средниот ред и се смета за голем талент во македонскиот фудбал. Тој настапува за младинските категории на Македонија.