Невеста не стигнала на сопствената свадба, причината неверојатна

Една невеста е уапсена затоа што возела пијана одејќи кон местото каде требала да се венчава, но не стигнала на свадбата.

Не е познато зошто 32 годишната Амбер Јанг тргнала сама и пијана на својата свадба, но возејќи успеала да удри три автомобили пред да пристигне полицијата.

Едно лице минало со полесни повреди при судирот и пренесено е во болница.
Полицијата и ставила лисици и ја однела во полициска станица.

Откако се отрезнила, невестата била пуштена од станица, но не е познато што се случило со свадбата.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.