НОВА ВИСТИНА во емисијата на Васко Ефтов: Дознајте кој сака на сила да воведе двојазичност во Македонија

За сите кои синоќа ја пропуштија најновата епизода од емисијата “Во центар” на новинарот Васко Ефтов на “Алфа Телевизија”, следните 60 минути со внимание проследете и дознајте дали и кој со сила сака да воведе двојазичност во Република Македонија.

Негов соговорник е поранешниот вице премиер во владата на Бранко Црвенкоски, пратеник и поранешен министер за труд и социјална политика, Насер Зибери.

 


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.