Милан ќе се гледа во Скопје и за 400 денари!

0

DGYZHqdWsAEKwql

Додека цените за дуелот Вардар – Фенербахче на 17. август  ќе се движат од  2000 до 3000 денари, Шкендија направи популарен потег за македонската фудбалска јавност.

Милан на Арената “Филип Втори” ќе може да се гледа и за само 400 денари .

Дуелот од плеј -оф фазата на Лигата на Европа помеѓу вицешампионот во македонската Прва фудбалска  лига и италијанскиот гигант Милан, кој доаѓа во Скопје со потрошени 190 милиони евра за засилувања ова лето, ќе се одигра на 24. август, а продажбата на билетите е започната онлајн преку “Mктикетс”.

bileti-skendija

A/Г/