Марина Туцаковиќ во болница – состојбата нагло и се влошила, ја спасила Цеца

Марина Туцаковиќ која важи за еден од најдобрите текстописци на Балканот, итно била пренесена во болница, а како што дознава српскиот Курир, Цеца прва се затекнала до марина кога и се слошило и ја натерала да одат на лекар.

На Марина и се слошило откако со денови била изнемоштена, па прво помислила дека е вирус и не обратила многу внимание, а потоа сфатила дека и е многу лошо. Се јавила на Цеца, а таа ја однела веднаш во болница.

Марина е задржана на Онкологија, а засега нема детали за состојбата.