Македонските ЛАВОВИ од Престон ги елиминираа Грците во Купот на Австралија, а потоа ечеше МАКЕДОНИЈА, МАКЕДОНИЈА! (ВИДЕО)

Македонскиот фудбалски клуб “Престон Лајонс” кој е клуб на нашинци иселеници во Австралија во неделата го совлада грчкиот клуб “Клифтон Хил” со 3:2, а тоа предизвика голема еуфорија кај Македонците во далечната земја.

После 90 одиграни минути натпреварот заврши со резултат 2:2, но во продолженијата два пати по 15 минути, Македонците постигнаа погодок кој донесе огромна и многу значајна победа од 3:2.

После натпреварот бурно било во соблекувалната на “ЛАВОВИТЕ” кои од петни жили и извикувајќи МАКЕДОНИЈА, МАКЕДОНИЈА, ја слвеле победата.

ВИДЕО: “Фаланга”

 


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.