Кога твојата земја ќе се пласира на СВЕТСКО, НА РАДОСТА И НЕМА КРАЈ!

Eгипет со голот на Салах во 95-та минута обезбеди директен пласман на Светското првенство во Русија. Голот кој Салах го постигна од пенал во последната секунда од натпреварот против Конго, го прослави цела нација, а еден инвалид со една нога скокна од количка за да го прослави успехот на својата репрезентација.

Погледнете: