Избрана најдобрата селфи фотографија на “Пиво Фест”: За награда ќе го добијат најголемиот прилепски фраер

BeFunky-Collage334343

Како новина за посетителите на “Пиво Фест 2017”, организаторите приредија повеќе изненадувања. Едно од нив беше и изборот на најдобра селфи фотографија, па гостите на фестивалот на пивото и скарата во Прилеп, имаа можност да испраќаат фотографии на фејбук фан страната, pivofestival.mk.

За сите фестивалски дена, на најдобрите фотографии, фестивалското жири составено од организацискиот тим, градоначалникот, водителката и медиумските фоторепортери, доделија по две влезници во бекстејџот на сцената, а главната награда или најголемиот прилепски фраер, мајмунчето Алис, ќе оди за Ана Теговска.

DSC_0386

Жирито одлучи дека оваа фотографија е најиновативна и најинтересна. Дечките носат најлони на главата за време на краткотрајниот дожд на втората фестивалска вечер.

Ana Tegovska

Ова се останатите фотографии кои пристигнаа на pivofestival.mk:

ARSOV-FILIP

Dime Angeleski2

IGOR-MARKOVSKI

ILCO-KOCOVSKI

KATE-STOJCEVSKI

KRISTIJAN-MARKOSKI

Kristijano Kris Manev

Martina Stojanoska

Nikola Manov1

Sasko Jovcevski

Vasko Jonceski

VELKOSKA-NEVENCE

Александра Митревска

Давид Марковски

Давид Марковски1

Даниел Стојчески

Марија Силјановска

 

A/Г/