Досега необјавено видео од претепаните Хрвати на дербито – Лицата им се целосно унаказени после тепачката (ВИДЕО)

Изминатата 2017 година ја одбележаа бројни хулигански тепачки, но дефинитивно еден од поголемите такви настани кој на јавноста и стана познат е видена на 156-тото “Вечно дерби” помеѓу Партизан и Црвена Ѕвезда, кога на јужната трибина изби незапамтена тепачка во обид да се заземе “Југот”.

Српски Телеграф дојде до ексклузивно видео од ходникот на стадионот на Партизан после бруталната тепачка.

Во обидот да ја преземат трибината учествувале една фракција на навивачката група “Гробари” и хулигани од Хрватска, кои на крајот го извлекле подебелиот крај. Биле претепани, соблечени голи, некои и без долен веш , а некои со сериозни повреди на главите.

Погледнете како тоа изгледало: