Двајца прилепчани се судриле на “Реклами”, а потоа и се степале

Вчера околу 04:00 часот во близина на “Реклами” во центарот на Прилеп, пријавено е нарушување на јавниот ред и мир по претходно случена сообраќајна незгода.

Лицата В.Т. (38) и С.Р. (22) предизвикале и учествувале во тепачка, растргувајќи се помеѓу себе, разменувајќи си по неколку удари со тупаници по главата и телото, при што си нанеле видливи повреди, информираат од СВР Битола.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.