Во Кичево „летала” дрога на покрив од зграда – девојка направила драма кога и го апселе момчето

Полициската станица Кичево поднесе кривична пријава против 34-годишниот А.А од Кичево и 24-годишната Л.Ф. од село Мамудовци, кичевско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “неoвластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурзори“.

Одделот за крим полиција во содејство со Секторот за внатрешни работи Охрид и Надорешната канцеларија за криминалистички работи Кичево по претходно добиени сознанија дека две лица вршат продажба на наркотична дрога кокаин, на 12. изврши претрес во домот на двете пријавени лица во Кичево, каде двајцата живееат под наем.

На влез во зградата од слобода е лишен А.А. кај кого се пронајдени 22 пакувања кокаин, додека при влегувањето во станот од страна на неговата девојка Ф.Л. бил даван отпор и истата ги спречувала полициските службеници во вршењето на службени дејствија.

Дополнително истата успеала на кровот од соседната зграда да исфрли повеќе пакувања со наркотична дрога кокаин кои подоцна биле обезбедени.

При извршен претрес во домот пронајдени се и 6.660 евра за кои постојат сомненија дека потекнуваат од продажба на наркотичната дрога кокаин.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.