Влезница за утрешното Пелагониско дерби 100 денари

0

pobeda1

ФК Победа апелира до љубителите на фудбалот поради ограничениот капацитет на стадионот на Могила за утрешниот натпревар од 1-то коло со Пелистер (почеток 17 часот) малку порано да дојдат на стадион и да набават влезница која ќе чини 100 денари.
Апел и до Навивачката група ,,Мајмуни,, и останатите подгрупи на навивачи на стадион да бидат барем половина час пред почеток на натпреварот поради безбедносни причини..
ФК Победа повикува на утрешниот меч однесувањето на сите актери да биде максимално фер и коректно се со цел да натпреварот протеке во најдобар ред, а клубот да не биде изложен на евентуални санкции уште на стартот на новата сезона.