Ваков голман се раѓа еднаш, втор пат се пушта по вода: Голманот “на годината” за 2018 (ВИДЕО)

Потег кој ретко се гледа на фудбалските терени. Со овој потег голманот на португалската екипа Белененсес Андре Мориера, предвреме си стави печат на својата фудбалска кариера.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.